Kouluille ja yrityksille

Kouluille ja oppilaitoksille: Rohkaisevat puheenvuorot

Tarjoamme eri ikäisille koululaisille ja opiskelijoille puheenvuoroja ja työpajoja aiheista, kuten ujouden voittamisesta, kavereiden saamisesta, ensimmäisen työpaikan hakemisesta, muiden huomioonottamisesta sekä vastaavista nuorten elämässä tärkeistä aiheista.

Yrityksille: koulutukset, työpajat ja virkistysohjelmat

Tarjoamme yrityksille koulutuksia, luentoja ja virkistysohjelmaa, joiden avulla  voidaan esimerkiksi:
  • Nostaa itsevarmuutta esiintymis-, myynti- tai asiakaspalvelutilanteissa.
  • Kehittää sosiaalisia taitoja ja kykyä tulla toimeen muiden kanssa
  • Parantaa ryhmähenkeä ja nostaa tuottavuutta
  • Vähentää muutosvastarintaa ja muutokseen liittyvää ahdistusta
  • Pitää hauskaa esimerkiksi impro- ja itseilmaisutyöpajojen muodossa.

Tapahtumiin: Innostavaa sisältöä

Tarjoamme tapahtumaanne sujuvaa, mukaansatempaavaa, osallistavaa ja ajankohtaista sisältöä itsevarmuuteen, jaksamiseen tai sosiaalisiin taitoihin liittyen. Ota yhteyttä, niin katsotaan, millainen ohjelma sopisi juuri teidän tapahtumaanne!