Onnistu Nettideittailussa -kurssi

Sydämellisesti tervetuloa!

Löydät tältä kurssilta tiivit ohjeet siihen, kuinka onnistua välttämään tyypillisimmät nettideittailun karikot. Nettideittailu on parhaimmillaan hauskaa ja antoisaa puuhaa, joka auttaa meitä löytämään vierellemme elämämme tärkeimmän ihmisen. Valitettavasti monille nettideittailu kuitenkin käytännössä osoittautuu raskaaksi ja epämiellyttäväksi kokemukseksi.

Tämän kurssin tarkoitus on opettaa toimintatapoja, joiden avulla välttää useimmat vaikeudet ja onnistua nettideittailussa mahdollisimman pienellä vaivalla.

Saat yhteyden kurssin kouluttajaan sähköpostitse osoitteella jevgeni@rohkeuskoulu.fi .

Ole rohkeasti yhteydessä meihin, mikäli mieleesi tulee mitä tahansa kysymyksiä, haluat antaa palautetta tai esimerkiksi pyytää kurssille uutta sisältöä.

Kurssin lisäoppaat ja materiaalit kuten Onnistu nettideittailussa -kirjan tai Onnistu small-talkissa -oppaan löydät tämän sivun alaosasta. Niihin voi tutustua vapaavalintaisessa järjestyksessä joko kurssin käymisen aikana, ennen sitä tai sen jälkeen.

Voit halutessasi muuttaa käyttäjätilisi salasanan ruudun oikeasta yläreunasta löytyvästä painikkeesta.

1. Iskevä profiili

2. Keskustelun aloittaminen

3. Mielenkiintoinen keskustelu

4. Treffien ehdottaminen

5. Treffitilanteissa pärjääminen

Lisäoppaat